środa, 17 lipca 2013

Kwiaty pełni lata

Lato dojrzało. Podjadamy borówki i maliny a warzywa z grządek można rwać garściami. Złote trawy wybujały i kwitnie mnóstwo dzikich kwiatów. Wieczorami zamiast rechotu żab słuchać świerszcze a niebo zabarwia się na budyniowy kolor. Jest po prostu cudownie.
Większość róż ma przerwę w kwitnieniu, ale są i takie które nie próżnują.
Za to kwitnie mnóstwo bylin.
Zrobiłam z nich bukiet :)

W bukiecie: mikołajek, róża Sebastian Kneipp, odętka wirginijska, hyzop, lawenda, jarzmianka

2 komentarze:

  1. Witam, trafiłam na tego bloga szukając w google róży o imieniu Sweet Memories i ... przepadłam! Swoją przygodę z różami zaczęłam dopiero w tym roku zamawiając 20 krzaczków na początek. Przed różami broniłam się rękami i nogami, obawiając się niezwykle mozolnej i kłopotliwej pielęgnacji. No cóż, poradziłam sobie, na razie w niewielkiej ilości, ale chyba "różanka" to coś, co wciąga i uzależnia. Kiedy zobaczyłam różankę, którą tworzysz zaniemówiłam z wrażenia! Przesiedziałam całe popołudnie na blogu, który okazał się bardzo cennym źródłem inspiracji i różanej wiedzy. Stworzyłaś niezwykłe i niebanalne miejsce, zarówno to wirtualne,jak i to "w realu" :) Pozdrawiam i dziękuję za pozytywny zastrzyk świeżej energii!

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj Lukrecjo :) Z radością czytam twoje słowa.
    Róże potrafią czasem pokazać kolce, ale jak już je pokochasz to nie będzie to miało większego znaczenia. Sadząc zdrowe i porządne sadzonki oraz sprawdzone odmiany na pewno unikniesz kłopotów. Polecam Ci angielki. Nie bez powodu wszyscy się nimi zachwycają. Mają urok starych róż i zdrowie róż nowoczesnych.

    OdpowiedzUsuń