środa, 7 stycznia 2015

Bukiety na zakończenie roku szkolnego

 Zakończenie roku szkolnego zbiega się z kwiecistym bumem w ogrodzie. O tej porze roku nie przyszłoby mi do głowy biegać do kwiaciarni po bukiet. Mało tego, zdarza mi się "robić" za rodzinną kwiaciarkę, co już nie cieszy mnie tak jak na początku. Moje wazony prawie nigdy nie są puste. Nie żałuję kwiatów do bukietów, bo przycinając pędy, tylko pobudzam róże by wypuszczały nowe. Nie mówiąc już o tym, że w ogrodzie codziennie wita mnie nowa lawina świeżych kwiatów. Mimo wszystko, bardzo cieszę, się, że nie wszystkie róże kwitną wszystkie na raz.
Wracając do bukietów, oto co powstało w jeden ciepły wieczór. 


8 komentarzy:

 1. Love your blog! Great job arranging the roses - that is an art. Is the pink rose featured in the first photo David Austin's Boscobel? or another variety? And what is the pink rose in the last photograph? I'm still learning roses and trying to learn the names - thanks so much! - Cole

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Cole :) Thank you for your nice words!
   I think both roses you asked about, are the same variety. This is Chippendale....a must have!
   Among First Lady and Alchymist (both used in the composition), it's my favourite rose for bouquets. Beautiful, healthy and fragrant.
   http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.235079
   Chippendale tends to change colors and fades but in a beautiful way

   Usuń
 2. Cudowne! Ja pamiętam robiłam z dzwonków brzoskwiniolistnych! Teraz już nie mam komu ;-) Co to żółtego na ostatnim? Fajny dodatek!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och smutno zabrzmiało. A to żółte to przywrotnik ostroklapowy. Lubię go nie tylko za kolory, ale również za to, że zadusza nawet skrzyp! Jest świetny jako roślina okrywowa. Tam gdzie rośnie nie pielę wcale.

   Usuń
  2. Nie mam komu bukietów robić na zakończenie roku szkolnego! Może to i dobrze. Okres, kiedy dzieciaki chodziły do szkoły był dla mnie męczący. Ale tak w ogóle to zawsze robię bliźnim bukiety z kwiatów ogrodowych na każdą okazję, na odchodne. Róże z daliami przodują, ale inne bukiety też robię. Jak ja to uwielbiam!

   Usuń
 3. Every bouquet and photograph are just beautiful!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne kwiaty oraz bukiety, a te ciepłe wieczory o których wspomniałaś mogłyby już nastać! Uwielbiam przesiadywać w ogrodzie podczas takich dni :)

  OdpowiedzUsuń